NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Ponad pół tysiąca lokali z „oferty 2000 bis” Grupy Murapol dostępne dla mieszkańców aglomeracji krakowskiej

2019-09-24 12:17:00

Murapol rozpoczął komercjalizację nowych etapów dwóch projektów mieszkaniowych realizowanych w stolicy Małopolski oraz w podkrakowskiej Wieliczce. Oferta inwestycji Murapol Parki Krakowa przy ul. Pachońskiego została powiększona o 344 mieszkania, natomiast wielickiego osiedla Królewskie Tarasy przy ul. Bolesława Chrobrego o 157 nowych lokali.

Udostępnione w sprzedaży mieszkania stanowią część „oferty 2 000 bis”, w ramach której Murapol zwiększył portfel komercjalizowanych inwestycji o ponad 2 000 lokali powstających w 9 miastach Polski. Wszystkie inwestycje w ofercie będą posiadały wdrożony Home Management System umożliwiający zastosowanie rozwiązań smart home, a także obejmujący m.in. filtry antysmogowe w mieszkaniach czy monitoring wizyjny części wspólnych.

W ramach najnowszego etapu inwestycji Murapol Parki Krakowa deweloper udostępnia dwa budynki z mieszkaniami o najbardziej poszukiwanych metrażach i układach, kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe, o powierzchniach sięgających od 25 do ponad 60 mkw. Wszystkie mieszkania na parterze będą posiadały ogródki, na piętrach przestronne balkony, a wybrane lokale na ostatnim piętrze – tarasy. Z myślą o zmotoryzowanych mieszkańcach Murapol przygotował ponad 300 miejsc postojowych w podziemnych halach garażowych oraz na terenie wokół budynków.

W czwartym etapie projektu Królewskie Tarasy w Wieliczce do komercjalizacji trafiły kolejne trzy budynki, w których deweloper zaprojektował lokale o zróżnicowanych metrażach, od 26-metrowych kawalerek, po 4-pokojowe mieszkania o powierzchni 62 mkw. Do lokali na parterze będą przynależały tarasy, natomiast na piętrach obszerne balkony. W ramach inwestycji powstanie ponadto 157 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz na terenie osiedla.

Autorem projektów architektonicznych obydwu inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia należąca do Grupy Murapol. Obecne harmonogramy realizacji inwestycji krakowskiej i wielickiej zakładają rozpoczęcie prac we wprowadzanych do sprzedaży etapach w pierwszym kwartale 2020 r., a przekazanie gotowych mieszkań nabywcom w trzecim kwartale 2021 roku.

- Krakowski rynek mieszkaniowy w ostatnich kwartałach odnotował znaczące spadki podaży nowych lokali. Odpowiadając na ten negatywny trend już po raz drugi w tym roku wprowadzamy do dyspozycji mieszkańców aglomeracji ponad pół tysiąca nowych lokali mieszkalnych – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Zarówno projekt Murapol Parki Krakowa, jak i Królewskie Tarasy w Wieliczce to duże wieloetapowe inwestycje, które będziemy sukcesywnie uzupełniać o nową ofertę. W ramach obu przedsięwzięć powstanie łącznie ponad 2,2 tys. mieszkań – dodaje Nikodem Iskra.

Grupa Murapol działa na rynku Małopolski od 2004 roku, w tym czasie zrealizowała kilkanaście inwestycji, w różnych częściach stolicy Małopolski oraz w Wieliczce, w których zamieszkało ponad 9 tys. osób.

Obecnie w ofercie aglomeracji krakowskiej, poza projektem Murapol Parki Krakowa oraz Królewskie Tarasy w Wieliczce, deweloper posiada mieszkania powstające w inwestycji Murapol Nowy Złocień przy ul. Agatowej w stolicy Małopolski.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: