NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Murapol rozszerza Home Management System o rozwiązania antysmogowe

2019-06-03 11:03:00

Mieszkania powstające w najnowszych inwestycjach Grupy Murapol, poza możliwością zainstalowania w nich inteligentnych rozwiązań smart home, wideomofonów z systemem SOS czy korzystania z monitoringu wizyjnego części wspólnych, będą wyposażone również w innowacyjną technologię zapewniającą ochronę przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami powietrza. Deweloper rozszerzył wachlarz funkcjonalności systemu Home Management System o unikalne filtry antysmogowe, które poprawią jakość powietrza w mieszkaniach Murapolu.

Wykorzystana do budowy filtrów specjalna membrana z nanowłókien zatrzymuje nawet najmniejsze stałe i ciekłe cząsteczki, dzięki czemu chroni powietrze w mieszkaniu przed smogiem, pyłkami, kurzem, grzybami i bakteriami, zapewniając jednocześnie doskonałą przepuszczalność powietrza. Montowane w nawiewnikach okiennych filtry eliminują także konieczność stosowania siatek przeciw owadom.

Filtry antysmogowe, jako nowy standard wyposażenia inwestycji, znajdą się w kilkunastu najnowszych komercjalizowanych obecnie projektach Grupy Murapol w większości lokalizacji, w których Grupa jest obecna tj. na terenie Krakowa, miast województwa śląskiego, Wrocławia, Warszawy, Poznania oraz innych lokalizacji.

- Wysokie zanieczyszczenie powietrza, szczególnie w okresie grzewczym, to coraz bardziej dotkliwy problemem dla mieszkańców większości miast w Polsce, w tym także tych, w których realizujemy projekty deweloperskie. Mając na uwadze jego istotność postanowiliśmy wyposażyć nasze najnowsze inwestycje w rozwiązanie, które zapewni ochronę mieszkań przed smogiem i innymi szkodliwymi związkami chemicznymi – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. - Filtry antysmogowe są kolejnym elementem wdrożonego z początkiem bieżącego roku autorskiego Home Management System. Analizujemy dalsze możliwości uzupełniania go o kolejne funkcjonalności odpowiadające na obserwowane potrzeby klientów - dodaje Nikodem Iskra.

Murapol opracował własny systemu infrastruktury technicznej i instalacji HMS w celu wyposażenia oferowanych lokali w dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców, które nie tylko zapewnią wygodę i bezpieczeństwo, ale również pozwolą na oszczędności w eksploatacji. W ramach HMS deweloper umożliwia wyposażenie nabywanych mieszkań w smart rozwiązania Murapol Appartme, dzięki którym można m.in. zarządzać zużywaną energią, sterować oświetleniem, ogrzewaniem, zaworami wody czy roletami wewnętrznymi, zarówno lokalnie jak i zdalnie za pomocą aplikacji w telefonie lub tablecie. Poza tym system obejmuje monitoring wizyjny części wspólnych oraz wideodomofony z systemem SOS, umożliwiającym szybkie wezwanie pomocy w nagłych sytuacjach.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: