NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Murapol powiększył bank ziemi w Gdańsku

2020-03-04 12:06:00

Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę dotyczącą zakupu nieruchomości o powierzchni ok. 3,4 ha zlokalizowanej w gdańskiej dzielnicy Orunia Górna. Na zakontraktowanym gruncie deweloper planuje realizację inwestycji mieszkaniowej, obejmującej sześć kameralnych budynków z 370 mieszkaniami oraz powierzchnią usługową.

Dla zmotoryzowanych przyszłych mieszkańców osiedla deweloper przewidział blisko 480 miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych i na terenie wokół budynków.

Oprócz inwestycji mieszkaniowej projektowanej na zakontraktowanym terenie, Murapol przygotowuje w Gdańsku, w tej samej części miasta, także inne przedsięwzięcie deweloperskie, w ramach którego planuje realizację dziewięciu kameralnych budynków wielorodzinnych, w których powstanie ok. 300 mieszkań.

- Sukcesywnie zwiększamy naszą obecność na trójmiejskim rynku mieszkaniowym, gdyż działając tu od 12 lat dobrze poznaliśmy jego potencjał. W obu projektach, które obecnie przygotowujemy na terenie Gdańska zaoferujemy łącznie 670 lokali. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol. – Trójmiasto stanowi atrakcyjną lokalizację zarówno z punktu widzenia klienta poszukującego własnego M, jak i nabywcy inwestycyjnego. Wysoki popyt na mieszkania w tej lokalizacji to zasługa m.in. nadmorskiego położenia, walorów turystyczno - przyrodniczych, rozwoju rynku pracy, szczególnie w dobrze płatnych sektorach jak IT, a także wysokiej jakości życia. - dodaje Nikodem Iskra.

Grupa Murapol jest obecna na rynku Trójmiasta od 2008 roku. Do tej pory deweloper oddał do dyspozycji mieszkańców Gdańska i Gdyni blisko 1,3 tysiąca lokali w wieloetapowych inwestycjach Orle Gniazdo i Osiedle Vivaldiego, w projektach Murapol Nowa Morena, Murapol Nowa Jabłoniowa oraz w premierowej gdyńskiej inwestycji Murapol Nadmorskie Tarasy. W stolicy województwa pomorskiego Murapol zrealizował także budynek biurowo-usługowy Nordika.

Obecnie Spółka realizuje w Gdyni kolejne etapy projektu powstającego w dzielnicy Oksywie przy ulicy Śmidowicza - Murapol Nadmorskie Tarasy, w ramach których powstaje pięć budynków z blisko 500 mieszkaniami.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: